Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Triathlon turystyczny” innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR

Projekt realizowany był ze Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania Regionu Kozła oraz z Wielkopolską Lokalną Grupą Działania Kraina Lasów i Jezior.

Celem projektu umożliwienie poznania walorów turystycznych i przyrodniczych regionu oraz promowanie obszaru jak i zwiększenie atrakcyjności turystycznej.

W projekcie brały udział trzy lokalne grupy działania: jedna z województwa lubuskiego (Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła) oraz dwie z województwa wielkopolskiego (Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior, Lokalna Grupa Działania KOLD). Projekt polegał na przeprowadzeniu przez trzech partnerów czterech wydarzeń o charakterze rekreacyjno- turystycznym.

Przeprowadzone wydarzenia to:

- rajd rowerowy zorganizowany przez WLGD KLiJ na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego połączony tematycznie ze zwiedzaniem miejsc związanych ze 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie zorganizowano grę tematyczną, która powiązana była z wiedzą o Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania Kraina Lasów i Jezior.

- spływ kajakowy szlakiem osobliwości przyrodniczych zorganizowany przez LGDRK trasa spływu Kopanica-Mała wieś- Jezioro Chobienickie -Jezioro Grójeckie- Jezioro Nowowiejskie- Nowa Wieś Zbąska- Jezioro Błędno- Zbąszyń. Podczas spływu zaplanowana była sesja fotograficzna, która miała na celu uchwycenie osobliwości przyrody.

- marszobieg na orientację zorganizowany przez LGDRK obejmował trasę Chlastawa- Jezioro Koźlarskie- Nądnia. Marszobieg miał na celu ukazanie zabytkowych drewnianych kościółków, osobliwości przyrody oraz ginących zawodów. Podczas marszobiegu odbyły się gry terenowe połączone z nagrodami.

- rajd pieszy połączony z rozgrywkami w wielkopolskie gry zapomniane odbył się na terenie LGD KOLD na trasie Lwówek- Wąsowo. Celem rajdu było poznanie regionu oraz pokazanie młodemu pokoleniu dawnych gier podwórkowych.

W czasie realizacji zadań przez partnerów prezentowano najważniejsze na danym terenie atrakcje oraz obiekty będące dziedzictwem lokalnym, ważne z punktu widzenia turystycznego, jak również miejsca związane z lokalnym rzemiosłem, lokalnymi produktami i usługami.

Na podsumowanie projektu wszyscy partnerzy projektu brali udział w promowaniu LGD na targach turystycznych w Kielcach.

Organizacja wydarzeń turystycznych projektu stanowiła innowacyjny sposób promocji obszaru LSR lokalnych grup działania biorących udział w projekcie. Zorganizowane wydarzenia pokazały możliwość przeprowadzenia w przyszłości wydarzeń turystycznych z wykorzystaniem gier i zabaw.

W wyniku realizacji projektu wydano opracowania w postaci map, folderów i pocztówek.

Na zakończenie projektu odbyła się konferencja podsumowująca połączona z prezentacją wykonanych podczas imprez materiałów.

Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 56987,00 zł.

 

  

 

 

 

 

 

 

Gminy członkowskie