Projekt realizowany był ze Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania Regionu Kozła oraz z Wielkopolską Lokalną Grupą Działania Kraina Lasów i Jezior.
Celem projektu umożliwienie poznania walorów turystycznych i przyrodniczych regionu oraz promowanie obszaru jak i zwiększenie atrakcyjności turystycznej.
W projekcie brały udział trzy lokalne grupy działania: jedna z województwa lubuskiego (Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła) oraz dwie z województwa wielkopolskiego (Wielkopolska Lokalna Grupa Działania Kraina Lasów i Jezior, Lokalna Grupa Działania KOLD). Projekt polegał na przeprowadzeniu przez trzech partnerów czterech wydarzeń o charakterze rekreacyjno- turystycznym.
Przeprowadzone wydarzenia to:
- rajd rowerowy zorganizowany przez WLGD KLiJ na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego połączony tematycznie ze zwiedzaniem miejsc związanych ze 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie zorganizowano grę tematyczną, która powiązana była z wiedzą o Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania Kraina Lasów i Jezior.
- spływ kajakowy szlakiem osobliwości przyrodniczych zorganizowany przez LGDRK trasa spływu Kopanica-Mała wieś- Jezioro Chobienickie -Jezioro Grójeckie- Jezioro Nowowiejskie- Nowa Wieś Zbąska- Jezioro Błędno- Zbąszyń. Podczas spływu zaplanowana była sesja fotograficzna, która miała na celu uchwycenie osobliwości przyrody.
- marszobieg na orientację zorganizowany przez LGDRK obejmował trasę Chlastawa- Jezioro Koźlarskie- Nądnia. Marszobieg miał na celu ukazanie zabytkowych drewnianych kościółków, osobliwości przyrody oraz ginących zawodów. Podczas marszobiegu odbyły się gry terenowe połączone z nagrodami.
- rajd pieszy połączony z rozgrywkami w wielkopolskie gry zapomniane odbył się na terenie LGD KOLD na trasie Lwówek- Wąsowo. Celem rajdu było poznanie regionu oraz pokazanie młodemu pokoleniu dawnych gier podwórkowych.
W czasie realizacji zadań przez partnerów prezentowano najważniejsze na danym terenie atrakcje oraz obiekty będące dziedzictwem lokalnym, ważne z punktu widzenia turystycznego, jak również miejsca związane z lokalnym rzemiosłem, lokalnymi produktami i usługami.
Na podsumowanie projektu wszyscy partnerzy projektu brali udział w promowaniu LGD na targach turystycznych w Kielcach.
Organizacja wydarzeń turystycznych projektu stanowiła innowacyjny sposób promocji obszaru LSR lokalnych grup działania biorących udział w projekcie. Zorganizowane wydarzenia pokazały możliwość przeprowadzenia w przyszłości wydarzeń turystycznych z wykorzystaniem gier i zabaw.
W wyniku realizacji projektu wydano opracowania w postaci map, folderów i pocztówek.
Na zakończenie projektu odbyła się konferencja podsumowująca połączona z prezentacją wykonanych podczas imprez materiałów.
Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 56987,00 zł.