Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Questy

Questing dla rodziny (czy znasz Lwówek?) - otwórz

Regulamin questów - otwórz

Trzcianka  „Spacer po włościach rodziny Jacobich” - otwórz

To kolejna wielkopolska miejscowość warta poznania. Zapewne lubicie pałace, parki wokół nich i historie ich właścicieli. Nie inaczej jest w Trzciance. Quest bowiem to wyprawa po miejscowości, która niegdyś zamieszkiwała rodzina Jacobich. Na trasie zobaczysz ich pałac oraz park wokół niego z drzewami uznawanymi za pomniki przyrody.
czas: 40 minut, dystans: 2 km (+0,3 km powrót)
 

Opalenica  „Z motocyklem i Opalińskimi przez Opalenicę” - otwórz

Marzy Wam się zdjęcie z pierwszym polskim motocyklem? Ruszcie na quest do Opalenicy. Podczas wyprawy poznacie historię tego wielkopolskiego miasta, w którym panowali Opalińscy. Poznacie także nowsze dzieje związane z udziałem w walkach podczas Powstania Wielkopolskiego oraz produkcją pierwszego w Polsce motocykla.
czas: 60 minut, dystans: 2,9 km
 

Duszniki  „Historyczna wyprawa po Dusznikach” - otwórz

To questowa wyprawa, która przybliża Wam historię Dusznik. Podczas niej zapoznacie się z zabytkami z minionych lat.
czas: 70 minut, trasa: 3,5 km (+1,3 km powrót)
 

Pniewy  „Pniewskie ślady Powstania Wielkopolskiego” - otwórz

To powstanie, które wywarło ogromny wpływ na Wielkopolskę i pojawia się w wielu grach terenowych. Wędrując questami z terenu Wielkopolski często natraficie na pomniki lub miejsca związane z tym wydarzeniem.
Questowa wyprawa pokaże Wam takie miejsca w Pniewach. Dowiecie się między innymi, z jakiego miejsca wyruszyły do walki oddziały powstańcze, gdzie składowano broń oraz gdzie mieścił się szpital polowy da rannych.
czas: 50 minut, dystans: 2,5 km
 

Wytomyśl  „Co Wytomyśl-icie? Spacerkiem przez okolice…” - otwórz

To niewielka miejscowość, ale z ciekawą historią. Taki właśnie jest Wytomyśl. Podczas questowej wyprawy poznacie jego zakamarki, dowiecie się, co mieściło się w zachowanych budynkach i części z nich poznacie historię.
czas: 45 minut, dystans: 2,1 km
 

Lwówek  - „Lwóweckie opowieści”  - otwórz

To tu zobaczycie na rynku ciekawą wieżę zegarową, pochodzącą z początku XX wieku i związaną z odbywającym się w miasteczku targami. Trasa questu to spacer ulicami Lwówka, podczas którego poznacie zabytki miasteczka oraz dowiecie się o ich historii.
czas: 50 minut, trasa: 2,9 km
 

Bolewice „Spacer w Bolewicach opowieścią o wiklinie przeplatany” - otwórz

My z literek i rymów wyplatamy dla Was questy, a w Bolewicach z wikliny powstają róże cuda, jakie będziecie mogli spotkać na swojej drodze. To właśnie wiklina jest motywem przewodnim tego questu.
Ruszajcie więc, by z zagadek wypleść hasło i kod do skarbu!
czas: 50 minut, dystans: 2,7 km

Gminy członkowskie