Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Stacje meteo

Projekt współpracy

pt. „Stacje meteo”

Projekt realizowany był z Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania Regionu Kozła.

Celem projektu było zwiększenie turystycznej atrakcyjności oraz wypromowanie obszaru LGD KOLD i LGD Regionu Kozła.

Postawienie na terenie szkół stacji meteo ma być innowacyjnym sposobem wspomagającym proces poznawania tajników wiedzy meteorologicznej oraz tematu związanego z ochroną środowiska.

W ramach projektu przeprowadzony został jeden warsztat edukacyjny, jedna konferencja edukacyjna, dwie wizyty studyjne, postawionych zostało 14 stacji meteorologicznych wraz z zagospodarowaniem terenu wokół stacji, wydane zostały dwa foldery, jeden obrazujący miejsca z postawionymi stacjami meteo, drugi na temat ochrony środowiska i klimatu.

Przeprowadzone warsztaty ekologiczne, w których brały udział dzieci i młodzież ze szkół wraz z opiekunami odbyły się w Restauracji Chmiel i Wiklina w Nowym Tomyślu.

Warsztaty zostały przeprowadzone z wykorzystaniem produktów ekologicznych.

W 14 szkołach  zagospodarowany został teren pod stacje meteo,  zagospodarowanie polegało na posadzeniu roślin oraz wysypaniu terenu ozdobnym grysem.

Na zagospodarowanych terenach postawione zostały płotki wiklinowe w kształcie fali.

W ramach projektu partner z Regionu Kozła wydał folder na temat ochrony środowiska i klimatu, natomiast Lokalna Grupa Działania KOLD wydała folder obrazujący miejsca z postawionymi stacjami, wydane foldery rozdane w celach promocji regionów.

W ramach projektu przeprowadzono  wizyty studyjne u partnerów. Tematem spotkań była ochrona środowiska i klimatu. W wizytach studyjnych brało udział po 30 osób każdego z partnerów, udział w każdym spotkaniu był bezpłatny i ogólnodostępny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decydowała kolejność zgłoszeń.

Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 163444,00 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminy członkowskie