Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Region w filmie i na talerzu- współpraca w celu rozwoju regionalnego

Projekt współpracy

 pt. „Region w filmie i na talerzu- współpraca w celu rozwoju regionalnego”

Projekt realizowany był z Lokalną Grupą Działania z Niemiec ( Lokale Akcionsgruppe Flaeming- Havel e. V - Niemcy)

Celem projektu było wykorzystanie dziedzictwa turystyczno- kulturowego w promowaniu regionów LGD KOLD i LAG Flaeming- Havel poprzez wspólną organizację spotkań młodzieży oraz podmiotów związanych z dziedzictwem kulturowym, została zwiększona wzajemna wymiana turystyczna mieszkańców obu regionów.

Realizacja projektu polegała na wspólnych spotkaniach warsztatowych, w których udział brała równomierna liczba osób obu partnerów. Podczas realizacji projektu odbyły się warsztaty video w Niemczech oraz w Polsce. W warsztatach wzięło udział 15 młodych ludzi z Polski oraz 15 młodych ludzi z Niemiec. W ramach projektu w Niemczech i w Polsce przeprowadzony został konkurs gastronomiczny, w którym również brało udział po 15 osób każdego z partnerów w tym osoby związane z gastronomią. Podczas realizacji projektu zostały przeprowadzone seminaria tematyczne.

Z realizacji projektu partner z Niemiec wydał folder- książkę kucharską z przepisami obu partnerów przetłumaczoną na język polski i język niemiecki.

Z przeprowadzonych warsztatów video powstały dwa filmy obrazujące zasoby obszarów oby LGD.

Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 98769,00 zł.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminy członkowskie