Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Poznajemy naszego sąsiada

Projekt współpracy

 pt. „Poznajemy naszego sąsiada”

Projekt realizowany był wspólnie z Stowarzyszeniem Ziemi Grodziskiej Leader, Stowarzyszeniem Lokalną Grupą Działania Źródło.

Celem projektu było: Wypromowanie dziedzictwa lokalnego LGD uczestniczących w realizacji projektu poprzez organizację wydarzeń i wydanie publikacji.

Realizacja projektu polegała na organizacji wydarzeń oraz wydaniu publikacji służącym turystom i lokalnym społecznością. Motywem przewodnim projektu było szeroko rozumiane dziedzictwo lokalne. W ramach projektu powstała mapa, która obejmowała swoim zasięgiem obszar LGD uczestniczących w projekcie, w mapie zostały przedstawione m.in. opisy starych gier, zabaw związanych z naszym regionem. Umieszczone w mapie gry, zabawy umilały czas naszym przodkom, a w obecnym czasie odchodzą w niepamięć.

W ramach projektu zostały zrealizowane wydarzenia takie jak:

- konkurs kulinarny

- rajd rowerowy

- międzygminny turniej wielkopolskich gier zapomnianych

- seminarium na temat „Czy znasz swój region”

Podczas realizacji projektu oprócz wydanej mapy została wydana książka kucharska, w której zostały umieszczone przepisy zespołów uczestniczących w konkursie, wydano też pakiety widokówek dla każdej LGD.

Realizacja projektu przyczyniła się do zwiększenia turystycznej atrakcyjności oraz wypromowania obszaru KOLD i jego dziedzictwa lokalnego.

 

Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 26220,00 zł.

 

 

  

 

 

 

Gminy członkowskie