Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kulturalnie i sportowo turystycznie o regionach

 

Projekt współpracy

 pt. „Kulturalnie i sportowo turystycznie o regionach”

Projekt realizowany był z Lokalną Grupą Działania z Niemiec (Lokale Akcionsgruppe Flaeming- Havel e. V Niemcy) oraz Lokalną Grupą Działania Obcianske združenie pre rozvoj regionu Spis (Słowacja).

Celem projektu było promowanie regionu LGD KOLD, LAG Flaming Havel i Lag Spis, poprzez wspólną organizację spotkań grup związanych z dziedzictwem kulturowym oraz zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych, zwiększona została wzajemna wymiana turystyczna mieszkańców partnerskich regionów.

Realizacja projektu polegała na spotkaniach z udziałem równomiernej liczby osób każdego z partnerów (15 uczestników). W ramach projektu zostało przeprowadzone:            

- wydarzenie sportowo- rekreacyjne przeprowadzone w Niemczech przez LAG Flaeming- Havel. W konkurencjach sprawnościowych i rekreacyjnych uczestniczyło po 8 osób każdego z partnerów.

- wydarzenie kulturalne zostało przeprowadzone na terenie LGD KOLD. W wydarzeniu brało udział po 15 uczestników każdego z partnerów. Przeprowadzone wydarzenie polegało na prezentacji zespołów i solistów w festiwalu kolęd w Lwówku. Efektem końcowym było wydanie płyt CD z festiwalu kolęd.

- konkurs kulinarny został przeprowadzony w LAG Spis na Słowacji. W konkursie brało udział po 5 osób każdego z partnerów jako kucharze. W ramach konkursu każdy z partnerów przygotowywał swoje danie regionalne. Efektem końcowym konkursu było zebranie przepisów kulinarnych partnerów w całość i wydanie folderu kulinarnego.

Podczas realizacji projektu każdy z partnerów miał za zadanie zagospodarowanie terenu publicznego. W ten sposób na terenie Lokalnej Grupy Działania KOLD powstał labirynt. Labirynt jest miejscem ogólnodostępnym dla każdego, można go zobaczyć na terenie Ośrodka Szkoleniowo- Rekreacyjnego  „Jansowo” w Kuślinie. Na terenie partnera z Niemiec powstała łąka kwietna z przerobioną budką telefoniczną, która służy jako biblioteka z książkami- miejsce relaxu i odpoczynku. Na terenie Słowacji w 13 gminach powstały postumenty z siatki gabionowej wypełnionej kamieniami naturalnymi z umieszczonymi tablicami witającymi przybyłych gości.

 

Całkowity koszt projektu ze strony LGD KOLD wyniósł 26220,00 zł.

 

 

 

 

 

Gminy członkowskie