Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Warsztaty rękodzielnicze

3 minuty czytania.

W miesiącu sierpniu 2023 r. odbyły się warsztaty rękodzielnicze – biżuterii z żywicy epoksydowej  prowadzone pod kierunkiem instruktora Pani Agnieszki Raczkowskiej, w których  uczestniczyli  mieszkańcy gminy Pniewy po jednej grupie z sołectw: Nosalewo, Orliczko, Turowo, Konin i 3 grup z Pniew. Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się jak pracować z żywicą (odmierzanie, mieszanie, różne metody odmierzania, BHP), jaką wybrać, czym barwić, jakich dodatków używać, jak tworzyć efekty na biżuterii.   Żywica epoksydowa to trwały i niezwykle efektowny materiał rękodzielniczy, można tworzyć z niej przepiękne kompozycje wzbogacone pigmentami, brokatem, drobinkami szkła, koralikami, jak również zatopić w niej przedmioty lub materiały naturalne, takie jak suszone kwiaty, szyszki, mech, kamyki, liście, kawałki drewna. Materiał ten pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni i doskonale transparentnej warstwy bez dodatkowych zabiegów.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu pn. „Łączy nas wiele – chodź dzielą pesele”  dofinansowanego   ze środków programu  Leader- PROW 2014-2020

Beneficjentem projektu jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”

Gminy członkowskie