Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Rajd Rowerowy "Razem dla wsi Dakowy Mokre"

3 minuty czytania.

 

W sobotę 02.09.2023 został zorganizowany Rajd Rowerowy przez Stowarzyszenie "Razem dla wsi Dakowy Mokre" z projektu Działaj Lokalnie. O godz. 13.45 uczestnicy rajdu spotkali się na parkingu przy cmentarzu w Dakowach Mokrych, gdzie zorganizowano tzw. "Miasteczko Drogowe"

Gościliśmy również funkcjonariuszy z Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu mł.asp. Janusz Owsiany i st.asp. Miłosz Sobczak, którzy przedstawili uczestnikom rajdu zasady bezpieczeństwa na drodze.

Potem wszyscy ruszyli w trasę! (Dakowy Mokre, Woźniki, Urbanowo, Troszczyn) Uczestnicy rajdu przemieszczali się w dwóch kolumnach 15-osobowych.

Po powrocie czekały na najmłodszych uczestników konkurencje sprawnościowe. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę plecaki, które przekazał pan Robert Dura z Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy.

Było również pieczenie kiełbaski przy ognisku, słodki poczęstunek, kawa, herbata i lemoniada. Dzieci częstowały się przygotowanym popcornem.

Dziękujemy UM Opalenica za udostepnienie "Miasteczka drogowego". Pani sołtys Elżbiecie Radnieckiej za udostepnienie altany przy stawie.

Podziękowania dla panów Dawid Zellner, Roman Dębina, Jacek Rosadziński, Michał Ptak oraz chłopcom Leon Woźniak, Filip Rabiega i Jakub Fręśko za rozłożenie miasteczka.

Dziękujemy panu Bartoszowi Kasperczakowi z Szkoła Podstawowa w Dakowach Mokrych za wypożyczenie sprzętu na zawody i panu Henrykowi Frąckowiakowi za przekazanie kijów do ogniska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za chęci i mile spędzony czas. To był bardzo udany dzień!

Gminy członkowskie