Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Przyjaźni dla Środowiska”

3 minuty czytania.

W dniach 15-17 lipca Stowarzyszenie „Chraplewo – razem możemy więcej” zorganizowało wydarzenie pt. ‘Miodowa Kraina”, której celem było zmotywowanie społeczności do poznania i docenienia najważniejszych wartości lokalnej przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej przez wspólną prace i zabawę. Działania mają się przyczynić do rozwoju miejscowości Chraplewo. Projekt miał  na celu także  zagospodarowanie terenu zieleni przy sali wiejskiej w Chraplewie przez posadzenie krzewów miododajnych i stworzenie warunków środowiskowych przyjaznych dla pszczół i ptaków. Zostały zakupione krzewy/kwiaty miododajne wraz materiałami służącymi tym rośliną lepszym rozkwitaniem.  Jak tłumaczą organizatorzy:

„Chcemy zjednoczyć pokolenia i pozwolić im spędzić wspólnie czas. Chcemy uświadomić mieszkańcom jak ważne jest dbanie o wspólne środowisko dla przyszłych pokoleń. Wszystko to mamy zamiar dokonać przez zaangażowanie całej społeczności Chraplewa w każdej kategorii wiekowej po przez zorganizowane tego wydarzenia. Dzięki pracy nad stworzeniem "Miodowej Krainy", czyli działaniu praktycznemu pragniemy zachęcać do wymiany informacji i dialogu przy współpracy osób młodych i starszych. Uzmysłowimy jak bardzo zmieniło się środowisko  na wsi i wokół niej na przestrzeni lat”.

Gminy członkowskie