Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kasza w roli głównej

4 minuty czytania.

W środę 26 czerwca 2024 r. w sali Dziennego Domu Seniora odbyły się warsztaty kulinarne z  Panią Katarzyną Żelazowską, pn. „Zdrowe odżywianie - stawiamy na  kasze”. W pierwszej części warsztatów uczestnicy zapoznali się z różnymi rodzajami kasz, ich  wartościami odżywczymi  i możliwościami przygotowania z nich wartościowych, odżywczych potraw. Asortyment  kasz na polskim rynku jest bogaty i różnorodny,  każdy znajdzie dla siebie, odpowiadającą „kubkom smakowym”.  Druga część to gotowanie różnych  pożywnych dań, oczywiście z kaszą w roli głównej, sezonowymi warzywami i owocami, poznanie technik gotowania, aby wydobyć smak i aromat, przez odpowiednie przyprawy. Wszyscy doskonale wiemy, że prawidłowe odżywianie odgrywa niebagatelną rolę w trosce o nasze zdrowie. 

Uczestnicy przekonali się, że kasza to nie tylko nudne danie z mięsem gulaszowym, ale także poprzez dodanie warzyw i owoców możne być  pyszną  potrawą.

Warsztaty  odbyły  się w ramach realizacji zadania pn.                                                   „Sąsiedzkie atrakcje”  dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania KOLD.                                                                                 Beneficjentem projektu jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”

Gminy członkowskie