Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Hakuna matata, czyli nie martw się”

4 minuty czytania.

 

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Rodzice –Dzieciom” w Urbanowie                        w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Urbanowie i  Radą Sołecką Urbanowa zorganizowało  17 czerwca, 24 czerwca i 1 lipca 2021r. dla 21 uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie spotkania pt. „Hakuna matata, czyli nie martw się” w ramach projektu grantowego „Z pandemią w tle” finansowanego ze środków Lokalnej Grupy Działania KOLD w Lwówku. 

Celem zajęć było oderwanie myśli uczestników od otaczającej nas pandemicznej rzeczywistości oraz pobudzenie empatii, wzajemnej integracji, otwarcia na drugiego człowieka, rozpoznawanie podstawowych emocji i minimalizowanie skutków przeżyć traumatycznych u najmłodszych związanych z chorobą spowodowaną koronawirusem, izolacją domową, ograniczeniem kontaktów. Cykl proponowanych spotkań w ramach realizowanego projektu ma na celu wzbudzenie u uczniów motywacji do aktywnego działania, oderwania od codziennej, wirtualnej monotonii i izolacji.

Podczas dotychczasowych spotkań grupa uczestników projektu została „przeniesiona” do Tanzanii w egzotyczny świat swoich rówieśników, którzy również mierzą się z pandemią. W czasie organizowanych spotkań uczniowie poznali  realia życia dzieci w Afryce, przyrodę, odbyli wirtualną podróż po Serengeti i uczestniczyli w konkursie związanym tematycznie          z „Dachem Afryki” oraz wyjechali do Nowego Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, gdzie podczas zajęć edukacyjnych mieli możliwość z bliska obejrzeć zwierzęta olbrzymy.

Przed uczestnikami projektu kolejne ciekawe spotkania, na które już dziś zapraszają organizatorzy projektu.

 

Gminy członkowskie