Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

URBANOWO. Pierwsze Święto Czapli.

3 minuty czytania.

Organizatorzy przygotowali kilka konkurencji tematycznie związanych z drzewem m.in. przenoszenie drewnianych kloców, pokonywanie toru przeszkód, rzucanie szyszkami do koszyków czy rzucanie klocami drewna na odległość. Bezapelacyjnie zajęli pierwsze miejsce w całym turnieju z dorobkiem 13 punktów zajęła drużyna z Dusznik. Po 10 punktów zdobyły ekipy z Opalenicy i Lwówka. O zajęciu drugiego miejsca decydowała dogrywka, którą był konkurs gwarowy. Większą znajomością poznańskiej gwary okazali się reprezentanci Opalenicy. Czwarte miejsce z dorobkiem siedmiu punktów zajęła ekipa z Kuślina.

Puchary wszystkim drużynom uczestniczącym w sportowej rywalizacji wręczali prezes Stowarzyszenia KOLD Adam Woropaj, burmistrz Opalenicy Ryszard Napierała i członek Stowarzyszenia Maria Galas.
Jak zwykle podczas tego typu festynów nie zabrakło występów artystycznych. Na estradzie w Urbanowie zaprezentowały się między innymi: zespół Wiaruchna z Urbanowa, Duszniczanka z Dusznik, Koala ze Lwówka oraz Zjednoczone Siły Poszukiwań Muzycznych z Kuślina. Festyn prowadzony przez redaktora radia Markury, Jacka Hałasika zakończyło country ? show. W jego ramach zaprezentowano pokaz i naukę tańców kowbojskich oraz pojedynki rewolwerowców.

Gminy członkowskie