Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Śladami pierwszego polskiego motocykla

2 minuty czytania.

Urząd Miasta i Gminy wespół ze stowarzyszeniem KOLD byli inicjatorami Zlotu Lecha ? rajdu śladami pierwszego polskiego motocykla Lech. To właśnie w Opalenicy w latach 1929-32 był produkowany pierwszy polski motocykl Lech. Do dziś zachowały się zdjęcia i dokumentacja techniczna dotycząca protoplasty dzisiejszych jednośladów. W Sielinku, gdzie była baza uczestników zlotu zorganizowana została prelekcja dotycząca historii motocykla Lech.

Na ulicach Opalenicy oraz na obszarze Płaskowyżu Opalenickiego zaprezentowało się około 200 różnego typu motocykli. Wśród wielu modeli znanych zagranicznych marek nie zabrakło popularnego przed laty Junaka, WSK czy też skuteru Osa. W paradzie nie zabrakło pojazdów pamiętających okres wojenny. W nocy z soboty na niedzielę motocykliści uczestniczyli w rajdzie Ślepego Nietoperza oraz w projekcji filmowej w nocnym kinie motocyklowym.

W czasie nocnej zabawy zagrały zespoły: Blueska, Be Red, Sleepwalkers oraz The Burners.

Gminy członkowskie