Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Sielinko ? Byliśmy na XIII Wielkopolskich Targach Rolniczych

4 minuty czytania.

 Gospodarstwo agroturystyczne - ośrodek jeździecki ? U kasztanka" w Wierzeji na przestrzeni ostatnich 20 lat wychował wielu jeźdźców i instruktorów jeździectwa. Ośrodek specjalizuje się w organizowaniu wakacji w siodle dla dzieci i młodzieży. Ośrodek prowadzi także hipoterapię i terapeutyczną jazdę konną, a w czasie wakacji turnusy integracyjne.

Ekologiczne gospodarstwo rolne w Zębowie będące własnością Damiana Nowaka produkuje mleko, masło, twaróg, wyróżnia się tradycyjnym wypiekiem pieczywa w tradycyjnym piecu chlebowym opalanym drewnem. Produkowany w Zębowie chleb żytni wielkopolski prezentowany był między innymi jako polski wyrób na targach w Brukseli.

 Swoje stoisku na targach w Sielinku miała również działająca do 20 lat Wytwórnia sprężyn Damiana Kachela. Zakład zajmuje się produkcją sprężyn technicznych wszelkiego typu. Firma wykonuje również pokrycia galwaniczne produkowanych przez siebie wyrobów. Zakład szklarsko - szlifierski Grzegorza Hildebranda z Opalenicy prezentował między innymi lustra, regały szklane szkło antywłamaniowe, szyby hartowane oraz różnego rodzaju wyrobu z użyciem szkła.


Bramy, rolety, okna, drzwi oraz ogrodzenia prezentowała firma Gmyrpol mająca swą siedzibę w Opalenicy oraz oddziały w Nowym Tomyślu, Stęszewie i w Wolsztynie

 Kolejną piekarnią z dużymi tradycjami działającą na terenie stowarzyszenia jest zakład Mariusza Laskowskiego z Kuślina. Firma działa już od 1990 roku produkując chleb oraz pieczywo na bazie naturalnej. Obecnie piekarnia czyni starania o uzyskanie certyfikatu ? Naturalny chleb na zakwasie"

Zofia Skórnicka z Dusznik prezentowała w czasie targów drób. Jej gospodarstwo specjalizuje się w hodowli drobiu nieśnego oraz różnych rodzajów drobiu ozdobnego

Gminy członkowskie