Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kuślin. Powitali lato

3 minuty czytania.

Już po raz szósty, a pierwszy raz pod egidą stowarzyszenia KOLD Gminny Ośrodek Kultury w Kuślinie zorganizował ?Powitanie lata?. Na estradzie wystąpiło około 130 wykonawców, których gorąco oklaskiwało około 300 zebranych widzów.


Nie słabnie aktywność stowarzyszenia gmin Opalenica, Lwówek, Kuślin i Duszniki w organizowaniu imprez kulturalnych. Tym razem w Kuślinie mieszkańcy Wąsowa, Kuślina, Głupoń, Michorzewka, Trzcianki oraz Turkowa wzięli udział w oficjalnym rozpoczęciu sezonu letniego. W niedzielne popołudnie przez ponad dwie godziny sala widowiskowa GOK w Kuślinie wypełniona była po brzegi.

Na scenie reprezentanci poszczególnych wsi zaprezentowali prawdziwy maraton artystyczny. Każda z wsi prezentowała scenkę kabaretową, występowała w tańcu latynoamerykańskim oraz wykonywała wiązankę trzech piosenek. Gromkie brawa publiczności oraz salwy śmiechu towarzyszyły amatorskim występom.

scena

Oprócz matadorów występowały między innymi zespół baletowy ?Ogniste motyle? oraz Zespół Muzycznych Sił Poszukiwań. Oba zespoły działają w oparciu o GOK Kuślin. Tradycyjne powitanie lata nie mogło się odbyć bez choćby krótkich fragmentów obrzędów świętojańskich.

Gminy członkowskie