Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kunowo

Niewielka wieś, która według legend nazwę swą zawdzięcza dużej ilości kun leśnych zamieszkujących puszczę, na której terenie powstała wieś.W drugiej połowie XIX wieku wieś należała do majątku Sarbia, którego właścicielem był Prusiński. W czasie zaboru pruskiego we wsi powstał majątek w skład, którego wchodził między innymi pałacyk oraz zabudowania gospodarskie. Majątek przechodził kilkakrotnie w ręce różnych właścicieli. Przed pierwsza wojną światową od uderzenia pioruna zapalił się pałacyk, ogień strawił również zabudowania. Straty były tak olbrzymie, że nie przystąpiono do odbudowy zgliszczy.
Od kilku lat w Kunowie istnieje stadnina koni będąca własnością Romana Roszkiewicza. Hodowlane tu są w jednej z nielicznych stadnin w kraju konie rasy hanowerskiej. Corocznie odbywają się tu zawody halowe w skokach przez przeszkody, zawody w ujeżdżaniu oraz konkurs skoków przez przeszkody. Przy stadninie działa sekcja jeździecka LKS „ Sokół „ Duszniki.

Stacja uzdatniania wody.

Stara szkoła

Gminy członkowskie