Pierwsze zapiski o miejscowości pochodzą sprzed 1400 roku. Wzdłuż polnej drogi prowadzącej z Grzebieniska do Gaju Wielkiego, ciągnie się na odcinku ok.1 km dość dobrze zachowana aleja wierzbowa. Jest ona typowym, charakterystycznym i nieodłącznym elementem krajobrazu wsi polskiej. Na budynku szkoły podstawowej znajduje się tablica pamiątkowa ku czci Józefa Gibowskiego byłego kierownika szkoły zamordowanego w r. 1939 przez hitlerowców za patriotyzm i odwagę.
Przy szkole znajduje się stara lipa, której wiek ocenia się na ok. 150 lat. W odległości kilkunastu metrów od niej rośnie również stary dąb szypułkowy. Ze względu na swe wymiary i wiek, okazy te zasługują na miano drzew pomnikowych.
W części wsch. wsi tuż przy zabudowaniach stanowiących siedzibę Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, jedynej tego typu organizacji w kraju działającej na terenach wiejskich znajduje się ekspozycja maszyn rolniczych. Jedną z atrakcji mini-muzeum rolnictwa jest ciągnik parowy, który pochodzi z okresu międzywojennego, zakonserwowany i pomalowany. Ponadto eksponowane są pługi żelazne, jednoskibowe, konne. Wszystkie eksponaty są dobrze zachowane. Podobnie jak brony żelazne, konne pochodzą z okresu międzywojennego.
Kaplica.
We wsi znajdują się korty
tenisowe, strzelnica sportowa oraz sala gimnastyczna.