Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wizyta studyjna w Niemczech

5 minut czytania.

Lokalna Grupa Działania KOLD i LAG Flaeming-Havel z Niemiec przygotowały program wizyty studyjnej w dniach 2-4 sierpnia br. W Niemczech w ramach operacji „Budowanie partnerstw jako sposób zwiększania kompetencji LGD w świetle nowych wyzwań klimatycznych” pn. „Inteligentne wioski”.

Organizatorem wizyty była Wielkopolska Sieć LGD, w partnerstwie z Lubuską Siecią LGD, Federacją Lokalnych Grup Działania Pomorza Zachodniego oraz Lokalną Grupą Działania „Prym” z Łódzkiego.

W ramach programu wizyty studyjnej uczestnicy wzięli udział m.in. w:

* spotkaniu z przedstawicielami samorządów Wiesenburga oraz Bad Belzig nt. wdrażania Smart Villages,

* wizycie w Dipmannsdorfie i spotkaniu z dyrekcją lokalnej szkoły, reprezentantami straży pożarnej oraz przedstawicielami LAG Flaeming-Havel nt. wdrażania lokalnych projektów,

* wizycie w kompleksie Schloss Schmerwitz prowadzonym w zakresie bazy hotelowej, zaplecza do organizacji imprez okolicznościowych, kawiarni, przedsiębiorstwa/gospodarstwa rolnego, sklepu z lokalnymi produktami oraz pracowni ceramicznej wraz ze sklepem, w której pracują również osoby uzależnione w ramach współpracy z lokalną organizacją ds. uzależnień.

Zdobyta podczas wyjazdu wiedza oraz nawiązane kontakty pozwoli uczestnikom wyjazdu lepiej zaplanować cele i działania w strategiach rozwoju lokalnego kierowanych przez społeczność w nowym okresie programowania, w szczególności w zakresie działań proekologicznych i Smart Villages.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Tytuł projektu: „Budowanie partnerstw jako sposób zwiększania kompetencji LGD w świetle nowych wyzwań klimatycznych”. Cel projektu: sieciowanie i podnoszenie kompetencji lokalnych grup działania z obszaru 4 województw poprzez wspólny udział w szkoleniu i wyjeździe studyjnym.

Partnerzy projektu: Wielkopolska Sieć LGD, Lubuska Sieć LGD, Federacja LGD Pomorza Zachodniego, LGD „Prym”.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Gminy członkowskie