Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Szlakiem wikliny

5 minut czytania.

Wyjazd szlakiem wikliny zorganizowało Pniewskie Stowarzyszenie  „Perspektywa” w dniu 27 czerwca 2023r. realizując tym samym kolejne działanie w ramach projektu „Korzystaj odważnie z lokalnych działań”.  45 uczestników tego przedsięwzięcia mogło podziwiać uroki gminy Miedzichowo położonej malowniczo wśród lasów i jezior. Naszym pilotem i przewodnikiem był p. Jarosław Kisiel zajmujący się w gminie sprawami promocji i turystyki. Na początek : Bolewice – Lapidarium (różnego rodzaju głazy narzutowe min. magmowe, osadowe, metamorficzne) oraz Nadleśnictwo z jego ciekawą historią ( od 1848r.) przedstawioną przez  Zastępcę Nadleśniczego p. Grzegorza Roszkowiaka . Mieliśmy też okazję zobaczyć Izbę Leśną , w której zgromadzono przyrządy , przedmioty i eksponaty  związane z pracą leśnika. Kolejne atrakcje to leśna ścieżka rekreacyjna „Mokrzyzny” – wspaniała trasa sportowa do uprawiania joggingu czy nordic  walking . Skorzystaliśmy z tej okazji i pod fachowym okiem instruktora – p. Ewy Grzywny „usprawnialiśmy” się , a w zasadzie korzystaliśmy w całej okazałości z leśnych kąpieli. Następnie  podziwialiśmy wioskę grzybów w Bolewicku (piękne miejsce na zatrzymanie się i odpoczynek  na łonie natury ) po czym udaliśmy się do Miedzichowa. Tam zwiedziliśmy Kościół Parafialny pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Z historią kościoła ( początkowo protestanckiego, ewangelicko – augsburskiego , a obecnie rzymsko – katolickiego ) zapoznał nas ks. Proboszcz Marek Krysmann . Ostatnie godziny spędziliśmy na terenie Skansenu Dymarki Miedzichowskie, gdzie spotkaliśmy się z wójtem Gminy Miedzichowo p. Stanisławem Piechotą. A później … smażyliśmy kiełbaski, delektowaliśmy się kawką i drożdżówkami i oczywiście śpiewaliśmy przy akompaniamencie p. Janusza Starosty , bo przecież piosenka biesiadna łączy , rozwesela i nie pozwala być obojętnym na drugiego człowieka.

Wszystkim osobom, które spotkaliśmy na szlaku wikliny serdecznie dziękujemy za okazaną nam życzliwość, miłe przyjęcie i poświęcony czas. A wszystkim pragnącym odpocząć na łonie natury polecamy gościnną ziemię miedzichowską.

Projekt dofinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania KOLD

 

Gminy członkowskie