Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

„Poznajmy się”

3 minuty czytania.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Rodzice-Dzieciom” w Urbanowie realizuje projekt „Poznajmy się” ze środków programu „Działaj lokalnie 2022” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Grupy Działania KOLD w Lwówku.

Organizatorzy zaprosili chętnych do udziału w wycieczce do Poznania. Prawie pięćdziesięcioosobowa grupa zwiedziła z przewodnikiem Stare Miasto i Ostrów Tumski oraz Poznańską Palmiarnię. Podczas zwiedzania Poznania  starano się pokazać różne miejsca  i obiekty: renesansowy Ratusz ze słynnymi koziołkami, domki budnicze, wagę miejską, Górę Przemysła z Zamkiem Królewskim, kamienice pod daszkiem, farę oraz dziedziniec Urzędu Miasta, Ostrów Tumski – najstarszą część Poznania, Katedrę poznańską i miejsce pochówku pierwszych władców Polski, siedzibę pierwszego polskiego biskupstwa, Złotą Kaplicę, kaplicę królewską i inne. Przewodnicy dostarczyli mnóstwo faktów historycznych  dziejów Polski.  

Uczestnicy wycieczki oraz organizatorzy aktywnie spędzili sobotę.   

Organizatorzy zapraszają na kolejne działanie w projekcie, które zaplanowano na październik, mianowicie piknik z zabawami i konkursami przy ognisku.

Gminy członkowskie