Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Leśne cuda – terapia działania na rzecz swojego środowiska

5 minut czytania.

Stowarzyszenie Przyjaciół Porażyna wystartowało z projektem ”Leśne cuda – terapia działania na rzecz swojego środowiska społecznego i przyrodniczego kluczem do powrotu do równowagi emocjonalnej dzieci po izolacji” zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania KOLD z siedzibą w Lwówku.
Projekt zakładał wspólne działania, zabawy, kontakty i interakcje społeczne uczniów po długotrwałej izolacji związanej z pandemią. Dzięki pozyskanym funduszom z LGD KOLD w Lwówku odbyło się wiele interesujących i ciekawych spotkań. Dzieci mogły wziąć udział w edukacyjnej ścieżce ekologiczno-przyrodniczej na terenie leśnym w Porażynie pod fachowym okiem pracownika Lasów Państwowych Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski. Podczas wycieczki nasi milusińscy poznali tajniki życia zwierząt leśnych w okresie jesiennym oraz prowadzili obserwacje zachodzących zmian w świecie roślinnym. Całość wycieczki zwieńczona została grą terenową, która promowała zachowania proekologiczne. Piękno otaczającego nas lasu uwiecznione zostało na fotografiach wykonanych przez uczestników. Kolejnym punktem projektu były warsztaty ceramiczne pt. "Leśne cuda". Zdobyta wiedza podczas zajęć w lesie pozwoliła uczestnikom wykonać przepiękne ceramiczne talerze z elementami leśnej flory jak również poidełka dla ptaków. Żeby nie było tak beztrosko, zorganizowano na terenie wiaty integracyjnej Quiz Wiedzy "Odpowiedzialne zachowanie i bezpieczne postępowanie w lesie". Młodzieżowa drużyna działająca przy OSP przekazała niezbędne informacje o niebezpieczeństwach związanych z powstawaniem pożarów - także w lesie oraz o sposobie zapobiegania i alarmowania o ich powstaniu. Dodatkowo Szkoła Podstawowa w Porażynie przeprowadziła wiele gier, zabaw i konkursów wokół tematu "Leśne cuda". Zakończenie projektu odbyło się pod wiatą integracyjną w Porażynie gdzie zorganizowana została wystawa prac ceramicznych.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w projekt, Nadleśnictwu Grodzisk Wielkopolski, Galerii Sztuki Domowy Zakątek, Szkole Podstawowej w Porażynie oraz Urzędowi Miejskiemu w Opalenicy za ufundowanie upominków i nagród dla uczestników projektu. Nadmienić należy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Porażyna bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem zawsze podejmuje się realizacji działań na rzecz mieszkańców Porażyna

Gminy członkowskie