Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wycieczka do Nowego Tomyśla

dodano: 2018-09-06 07:40

Sobotni dzień 25 sierpnia 2018r. przeznaczony był na poznawanie najbliższej okolicy i jej walorów turystycznych - Nowego Tomyśla. Pobyt nasz rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO, w którym podziwialiśmy różne gatunki zwierząt. Następnie spacerkiem, przeszliśmy  galerią wikliniarstwa, bowiem prawie wszystko począwszy od klombów, poprzez parasole przy kawiarniach i markizy nad oknami do  kosza  giganta – wpisanego w roku 2006 do Księgi Rekordów Guinnessa, muszle koncertową  wykonane było z wikliny. Pobyt nasz na ziemi nowotomyskiej zakończyliśmy w Kręgielni, gdzie każdy mógł spróbować swoich możliwości w pchnięciu kuli i zbić wszystkie pachołki.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu pn. Rodzina razem – nie tylko w sieci” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz  Lokalną Grupę Działania  KOLD we Lwówku, którego beneficjentem jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” .