Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wieczór z piosenką bajkową

dodano: 2017-10-08 21:35

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki w Wiejskim Domu Kultury w Bukowcu odbyła sie prawdziwa muzyczna uczta. Królował repertuar bajkowy, a w roli głównej wystąpił zespół Ojej. Zgromadzona bardzo licznie publiczność mogła usłyszeć takie utwory jak: "Mam tę moc" i "Miłość stanęła w drzwiach" z bajki pt. "Kraina lodu", "Kolorowy wiatr" z "Pocahontas", "Miłość rośnie wokół nas" i "Hakuna matata" z "Króla lwa"  czy "Wciąż pamiętam" z "Małej syrenki" i wiele innych. Wszystkie utwory budziły miłe skojarzenia z naszymi ulubionymi bajkami. Nie zabrakło również polskiej klasyki takiej jak "Miś uszatek" czy "Pszczółka maja" do wspólnego wykonania przez publiczność. Koncert zamykało finałowe, spektakularne wykonanie utworu "Alleluja". Całości dopełniały fantastyczne stroje nawiązujące do poszczególnych bajek, światło i dekoracje. Goście bawili się doskonale, o czym świadczą gromkie oklaski i aktywny udział w koncercie. Na wydarzenie, obok zespołu Ojej, zaprosili organizatorzy - grupa nieformalna "Coolturalna Integracja" oraz Nowotomyski Ośrodek Kultury. Całość odbyła się w ramach większego projektu zatytułowanego:

„Z kalendarza imprez nietypowych i oryginalnych. Kulturalna wyprawa po kartkach kalendarza”, sfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Grupy Działania KOLD.