Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Spotkanie projektowe Erasmusa + w Strassburgu

dodano: 2016-12-19 14:12

W dniach 12 grudnia 2016 do 15 grudnia 2016  z udziałem gości z Polski, Litwy, Niemiec, Słowacji odbyło  się kolejne spotkanie projektowe w  ramach Erasmusa +. Tym razem gościli nas koledzy z Francji. 
 Głównym  tematem spotkania  były tradycje regionów oraz prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów fotograficznych organizowanych przez każdego z partnerów we własnym kraju . Każde z państw uczestniczących w programie Erasmus + zaprezentowało po 12 najlepszych zdjęć wykonanych w ramach zakończonego kursu fotograficznego.  W ocenie uczestników spotkania najlepsze zdjęcie wykonał jeden z uczestników kursu organizowanego w Niemczech. 
Program oprócz warsztatów i wystawy był uzupełniony o poznanie lokalnych tradycji Alzacji tj produkcja wina , degustacja smakołyków alzackich ,spacer po rynku świątecznym tj Marche de Noel, tradycji choinki -wszystko  dla uczestników konferencji było źródłem wielu niespodzianek. Europarlament to także miejsce gdzie uczestnicy programu mieli okazje być i spotkać się ze swoimi europosłami. Z naszą grupą spotkał się euro poseł Andrzej Grzyb wraz ze swymi asystentami.
Uzupełnieniem programu były rozgrywki sportowe grup, w czasie których prezes LGD KOLD Damian Łęszczak zajął drugie miejsce.
Program współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.