Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzień Czerwonego Kapturka

dodano: 2017-07-20 07:32

Według kalendarza imprez nietypowych Dzień Czerwonego Kapturka przypada na 19 lipca. 
 
Z tej okazji Nowotomyski Ośrodek Kultury oraz grupa nieformalna „Coolturalna Integracja” przygotowali na ten dzień atrakcje dla dzieci oraz rodziców. Wszystko to w ramach realizacji większego projektu pt.: „Z kalendarza imprez nietypowych i oryginalnych. Kulturalna wyprawa po kartkach kalendarza”, sfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Grupy Działania KOLD. Tego dnia można było zobaczyć spektakl teatralny dla dużych i małych pt: „Czerwony Kapturek”. Było to interaktywne przedstawienie dopełnione kolorowymi kostiumami i rekwizytami. Wszystko to sprawiło, że nowotomyska publiczność bawiła się doskonale.
Po spektaklu odbyły się warsztaty plastyczne związane oczywiście z tematyką „Czerwonego Kapturka”. Oprócz tego wszystkie dzieci, które miały na sobie dowolny czerwony element stroju otrzymały drobny upominek. W ramach wspomnianego wcześniej projektu „Z kalendarza imprez nietypowych i oryginalnych. Kulturalna wyprawa po kartkach kalendarza” odbędą się jeszcze inne wydarzenia, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!