Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dożynki wielkopolskie z KOLD-em

dodano: 2019-08-26 08:13

 
W Siedlcu odbyły się Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. W ramach  dożynek zorganizowano również wystawę rolniczą a wśród stoisk wystawowych prezentowała się między innymi Lokalna Grupa Działania KOLD.
Na stoisku LGD wspólnie z Unią Nadwarciańską i Wschodnią Wielkopolską prezentowaliśmy wydawnictwa o charakterze turystycznym i kulinarnym. Nie zabrakło również tradycyjnego chleba ze smalcem, pasztetów i wędlin. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzały sery podpuszczkowe wyrabiane w Pniewach. Nasze stoisko odwiedzili między innymi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta wolsztyński Jacek Skrobisz oraz wójt gminy Siedlec Jacek Kolasiński. Za udział w dożynkach LGD KOLD otrzymała podziękowania od marszałka.