Bajka łączy pokolenia

dodano: 2016-09-25 09:59

W środę 21 września 2016 r. Seniorzy po raz ostatni wyjechali z przedstawieniem pt. „Zaczarowane krzesiwo” - wg scenariusza i w reżyserii p. Krystyny Drozdowskiej-Szychowiak zainspirowanej bajką „Krzesiwo” H.Ch. Andersena  -  do Szkoły Podstawowej w Nojewie. Tam na aktorów czekała p. dyrektor Inez Kęsy oraz dzieci z przedszkola i szkoły. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i oglądali akcję na scenie podziwiając aktorów za ich grę. Dzieci często włączały się w przebieg spektaklu i nie pozwalały  czarownicy czarować. Na zakończenie mali widzowie przyszli do seniorów-aktorów przełamując barierę wiekową i wyrażając chęć udziału we wspólnym przedstawieniu. 
W czasie tych wszystkich spotkań Seniorzy rozwijali swoje umiejętności aktorskie, a swoją grą dawali radość innym pokazując, że warto wyjść z domu, spotkać się z drugim człowiekiem.  
Przedstawienie zrealizowano w ramach projektu „Bajka łączy pokolenia” dofinansowanego  ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek „Działaj Lokalnie” – Lokalną Grupę Działania KOLD.